Dawid Jaworski, Kompozytor Muzyki Filmowej

  • 0
  • Luty 01, 2013
jaworski

Dawid Jaworski to kompozytor muzyki filmowej, mieszkający w Strzelcach Krajeńskich. Jest samoukiem, choć pomagają mu prywatne lekcje gry na pianinie oraz lekcje teorii muzyki, które pobiera raz w tygodniu, od kilku miesięcy. Zaczęło się od zainteresowania grą na gitarze,później zafascynowany kinem od lat, zaczął słuchać i czytać o kompozytorach pracujących w przemyśle filmowym, oraz tych niezależnych freelancerów, aż nagle uświadomił sobie, że sam może i chce się tym zajmować. Był to luty 2012.  Zaczął z pasją, komponować pierwsze utwory, wkładając w to wiele pracy i energii.

W sierpniu 2012 Dawid uczestniczył w warsztatach kompozytorskich na festiwalu Transatlantyk w Poznaniu, którego twórcą jest laureat Oscara kompozytor Jan AP Kaczmarek. Przez 3 dni był słuchaczem kompozytorów, którzy przybyli na zaproszenie Jana z Hollywood m.in Mark Isham, oraz Rolfe Kent. Poznał również innych uczestników którzy pracują w polskiej branży filmowej.Zainspirowany wyjazdem, Dawid od tamtej pory spędza wiele godzin szlifując umiejętności kompozytorskie, utwór za utworem, zbierając coraz większe doświadczenie.

W Grudniu 2012 podejmuje współpracę ze Strzeleckim Ośrodkiem Kultury. Jego utwór świąteczny zatytułowany „Christmas Time” był zaprezentowany Strzelczanom przez SOK, 16 grudnia na Wigilii Wielu kultur, która odbyła się na rynku Staromiejskim.

Twórczość Dawida Jaworskiego można posłuchać na jego kanale YouTube oraz na serwisie Soundcloud

Aktualności można śledzić na jego stronie fb fanpage

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone.